6 asja, mis võiks iga veinisõbra kodus olla

Oleme seda meelt, et oma lemmikveini nautimiseks pole vaja teab mis palju vidinaid. Panime kokku lihtsa nimekirja asjadest, mida meie arvates positiivse veinielamuse saamiseks vaja läheb.

Korgitser

Kui sulle pole just kätte juhtunud keeratava korgiga veinipudel, siis ilma korgitserita oled sa igal juhul hädas. Pudeli avamiseks saab kasutada ka hädapäraseid vahendeid, alates kruvidest ja lõpetades näiteks majavõtmega. Kõige kiiremini ja muretult saad sa asja aetud ikkagi korraliku avajaga. Stiile on erinevaid, vali enda jaoks välja midagi, mis tundub käepärane ja praktiline.

Veiniklaasid

Pudelist võib õlut juua, aga veini jaoks peaks olema majapidamises pokaal. Neid võiks tagavaraks olla mitu, sest koroonapiirangud on tasapisi hajumas ning tõenäosus, et sõbrad sulle külla tulevad on juba üsna suur. Erinevatest veinipokaalidest võiks kirjutada pikki artikleid, kuid kui sul on kodus olemas pisut laiema suuga suurem pokaal punase veini jaoks ja kitsam pokaal valge veini tarvis, siis sa oled tegelikult juba päris hästi varustatud.

Veiniriiul

Veiniriiul ei peaks kuuluma vaid edeva veinisõbra koju, sest lisaks kenale presenteerimise võimalusele on sellel ka üks praktiline väljund. Nimelt oleks hea veini hoida küliti asendis, sest siis ei kuiva kork läbi ja tänu sellele pikeneb ka veini eluiga. Suurepärane abivahend selleks on veiniriiul, mille saad soetada poest või ise meisterdada. 

Dekanter

Dekanter ei kuulu ainult peene restorani juurde, kus sommeljee sulle veini serveerib. Parima elamuse saamiseks võiksid sa seda ka kodus teha, eriti veel kui sulle meeldib punane vein. Miks see nii oluline on? Pärast mõnda aega seismist võib pudelit avades olla tunda veidrat või ebameeldivat lõhna. Dekanteerimine aitab sellest vabaneda ning esile pääsevad lõhnad, mida veinimeister selle veiniga edasi anda soovis. Keskmiselt võiks veinil lasta dekanteris enne joomist hingata umbes 30 minutit. 

Sulgur

Mõnikord võib juhtuda, et oled oma võimeid üle hinnanud ja pole mitte kuidagi jaksu veinipudelit tühjaks juua. Tõeline hädaolukord, kas pole? Vahel on okei tänaseid toimetusi homse varna lükata. Abimeheks antud juhul on pudeli sulgur. Tänu sulgurile saad veini ka järgnevatel õhtutel nautida.

Küüler

Soojad suvekuud on ees ootamas ning võiks mõelda ka selle peale, kuidas pikkadel õhtutel veini jahedana hoida. Hea abivahend on küüler, mis on täpselt selle jaoks mõeldud. Kogenud ettekandja avaldas meile hiljuti ühe hea nipi: kui soovid veini kiiresti maha jahutada, siis lisa jäävee sisse soola. Proovisime järgi ja lahendus toimis väga hästi – vein jahtus tõepoolest kiiremini maha. Ühtlasi näeb küüler sinu serveerimislaual hea välja ja muudab koosviibimise sõpradega šikiks. 

Mis vidinaid veini joomise juures veel kasutada võiks? Oskad midagi ägedat soovitada? Kirjuta meile 🙂

Vabandust, kommenteerimiseks pead sisse logima.