Kuidas sünnib meie vein?

Ulge talu

2010. aastal ostis Ulge talu peremees Aivar esimese plastmassist veinikääritusnõu, et proovida ise veinitegemise kunsti. Pere arvates oli isa saanud hakkama võrdlemisi hullu tembuga – polnud ju pere varasemalt alkoholist eriliselt lugu pidanud ning veingi on võrdlemisi võõras ja ebamaine märjuke.

Jää hakkas sulama ning veinivalmistamise pisik kandus edasi isalt pojale, kuid nagu nooremale põlvkonnale kohane, siis „tuleb ju mõelda suurelt“ mentaliteediga nakatunud Jorma tahtis teha midagi pöörast.

Idee hakkas hargnema ning kümme aastat ja lugematuid katsetusi hiljem on perepoeg Jorma teinud valmis päris oma veiniköögi ning enda sõnal võtab ta alles hoogu…

Hindame väga oma kodukanti ning tahame väärtustada ja väärindada kohalikku toorainet ja pärandit. Seetõttu saab iga veinitegu alguse ainult oma põllul kasvatatust.
Oleme veendunud, et ka Vana Maailm vajab uusi elamusi ning oleme seadnud eesmärgiks eestimaise veini tutvustamise Lääne-Euroopas.

Meeskond

Aivar Kütt

Vanameister

Aivari kogemustepagas on rikkalik. Aastakümned, mil ta on tegelenud taimekasvatusega, teenivad praegu oma kõrgeimat eesmärki. Aivar on veiniköögi varustaja, just tema põldudelt saabub kodumaine algmaterjal.

Jorma Kütt

Veinimeister

Jorma pingutab, et veinikööki saabuvast toorainest valmiks tasemel keelekaste, mis maitseb hästi ja teeb tuju rõõmsaks. Jorma on südamega oma tegemiste juures, tihti rahmeldab ta veiniköögis hiliste öötundideni.

Ly Kütt

Asjaajaja

Ly on Aivari vankumatu küljeluu, ta toetab meespere ettevõtmisi hea nõu ja jõuga. Sellest ajast, kui Jorma tegusamalt veinimeistri ametit pidama hakkas, teeb Ly kindlaks, et poja paberi- ja raamatupidamisega kõik korras oleks.

Tootmine

Toodame talus kohapeal. Taaskasutus on tähtis teema ka Ulge mail, seega ei hakanud ehitama tootmishoonet täiesti nullist, vaid hankisime merekonteineri, ehitasime sellele veel teisegi korruse ja armas veiniköök oligi sündinud!

Tootmisliin sai soetatud ruumi eripära arvestades. Kaasaegne tehnika on siiski suureks abiks – piltlikult öeldes jälgib Jorma, kuidas tooraine ühest otsast sisse kallatakse ja teisest otsast märjuke välja tuleb. Spetsialisti tööd masinad muidugi ära ei tee, maitsete ja lõhnade timmimisel tunneb Jorma siiski, et on asendamatu lüli tootmisliinis. Lõppkvaliteeti hindab ikka inimene, eelkõige sina, hea klient.